Homeopatie - Ájurvéda - Náchod

Konzultant v oblasti celostní medicíny

Celostní medicína

O čem je celostní medicína

Současný životní styl a stres, znečištěné ovzduší, voda a nekvalitní potraviny nepřispívají ke zdraví.Tyto faktory můžeme ovlivnit jen málo. Mohlo by se tedy zdát, že bez klasické medicíny, obrovského množství léků a zvyšujících se investic do zdravotnictví se nemůžeme obejít. Opak je ale pravdou.
Existuje mnoho velmi účinných netradičních léčebných postupů, využívaných již tisíciletí, zahrnutých dnes pod pojmem celostní (nebo alternativní) medicína. Jsou to např. čínská medicína (akupunktura), homeopatie, ájurvéda, feng-šuej, reflexní terapie a další. Jejich pomocí lze vyléčit i nemoci považované klasickou medicínou za nevyléčitelné.
Klasická medicína léčí jen důsledky nemocí. Léčení je rychlé, neosobní, aktivní spolupráce pacienta je potlačena, nemoc se často znovu opakuje neboť není odstraněna její původní příčina, jen důsledky které způsobuje. Lékař se většinou nezajímá o psychiku pacienta, o rodinné zázemí, práci a vztahy pacienta. Pro léčení více poruch je třeba navštívit více specialistů, kteří vzájemně nespolupracují. Náklady na léčbu jsou mimořádně vysoké, skryté v miliardových odvodech zdravotního a nemocenského pojištění. I přes tyto výdaje a moderní techniku se zdraví obyvatel dlouhodobě zhoršuje.

Alternativní metody léčí prapůvod nemoci,

léčení je pomalé a neagresivní, celostní. Léčí se současně duše, mysl i tělo. Aktivní spolupráce pacienta je nezbytná, léčení je přímo založeno na individualitě pacienta, léčitel nebo celostní lékař se aktivně zajímá o souvislosti při vzniku nemoci, o rodinné zázemí, vztahy a další. Pro úplné vyléčení příčin nemoci bývají potřebné opakované návštěvy léčitele nebo celostního lékaře. Vyléčené nemoci se neopakují, pokud k tomu pacient nezavdá příčinu svým chybným postojem k životu. Náklady na léčbu jsou nízké, ale zdravotní pojišťovny je nehradí. Použitelnost alternativních metod léčby komplikuje zcela bezdůvodný negativistický postoj některých státních institucí a sdělovacích médií. Na vině jsou neznalost, zájmové lobby výrobců léčiv a další.
Aby každý kdo se rozhodne využít našich služeb byl předem plně seznámen s rozdíly v léčbě proti klasické medicíně, jsou zde popsány rozdíly.

Pokud jste dlouhodobě nemocní a klasická medicína Vám nepomáhá, vyzkoušejte homeopatii nebo ájurvédu. Na rozdíl od klasické medicíny, která léčí až důsledky nemocí jako je bolest, nepohyblivost nebo nefunkčnost orgánů, celostní metody odstraňují přímo prvotní příčiny nemocí. Důsledky nemocí pak odezní samy a nemoc se již neopakuje.

Příklad :
Tam, kde klasický lékař podá na bolest kolene lék potlačující bolest, navíc zatěžující játra, nalezne léčitel většinou příčinu v nefunkční ledvině, nebo nedostatku pokory pacienta. Po vyléčení ledvin, nebo podpoře pacienta ke zvýšení pokory, zanikne i bolest kolene. Léčba však může trvat i několik měsíců. Léčitel odstranil příčinu nemoci, lékař jen dočasně odstranil bolest (následek, nikoliv příčinu).

DOTAZY A OBJEDNÁVKY

UPOZORNĚNÍ

Děkuji všem za maily, které mi zasíláte, ale nemohu na ně
z časových důvodů odpovídat.
Na osobní konzultace se prosím objednávejte telefonicky
na tel. čísle: 777 132 430

Kateřina Hofmanová

MOTTO

Pokud žijeme a jednáme v souladu s vesmírným řádem, pak jednáme v souladu se záměry stvoření. Staňme se raději experty na zdraví než experty na tu či onu chorobu.

Kateřina Hofmanová

foto10.jpg